fbpx

HIFU

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

HIFU to zabieg, który jest najlepszym wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych, przeznaczony do nieinwazyjnego liftingu twarzy i ciała.

HIFU DualHi wykorzystuje fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu. Koncentracja energii na wybranych miejscach i działanie kartridżami o różnej głębokości, powoduje podgrzanie tkanek do ok 67° i w konsekwencji pobudza komórki skóry do syntezy nowych cząstek kolagenu. Zabieg HIFU DualHi przeciwdziała siłom grawitacji, zmniejsza narastające z wiekiem nawisy skóry i zwiotczenia.Rezultatem HIFU jest remodeling i lifting twarzy  oraz spektakularne odmłodzenie i ujędrnienie skóry.

HIFU jest zabiegiem dla osób, które chcą odmłodzić swoją skórę, bez ingerencji chirurgicznej. Zabieg może być stosowany na twarz jak i na ciało. Dla osób, które borykają się z nieestetycznymi nawisami skóry tzw. „chomikami”, z utratą owalu twarzy, drugim podbródkiem czy z wiotką skórą. Idealnie sprawdzi się u osób, które zgubiły zbędne kilogramy jak i u kobiet , których skóra na brzuchu w wyniku ciąży  rozciągnęła się i utraciła jędrność. Choć HIFU nie jest zabiegiem na odchudzanie  to bardzo dobrze radzi sobie w modelowaniu sylwetki i redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz sprawdza się w leczeniu cellulitu.

Sprzęt stosowany w Art Lady to DUAL HI firmy GTG. Jest to znakomite urządzenie  najwyższej generacji, które jest jednym z 2 aparatów na polskim rynku posiadających certyfikację medyczną FDA. Certyfikat ten jest potwierdzeniem wysokiej jakości, efektywności i bezpieczeństwa. Posiada dwie ultranowoczesne głowice zabiegowe współpracujące z kartridżami, które są wyposażone w podwójne generatory impulsów HIFU.Pozwala to na przeprowadzenie zabiegu dużo szybciej, a tym samym mniej boleśnie w porównaniu z wykorzystaniem sprzętu niższej generacji. Wymienne kartridże zapewniają bezpieczeństwo i stałą powtarzalność efektów.

Tak, prawdziwe HIFU boli. Klient może odczuwać lekki dyskomfort podczas zabiegu , dlatego też w Art Lady zalecane jest przyjęcie leków przeciwbólowych ogólnodostępnych ( ketonal) pół godziny przed zabiegiem HIFU .

Oczywiście nie każdy może wykonać zabieg jakim jest HIFU. Do głównych przeciwwskazań należą: aktywne nowotwory, otwarte rany lub zmiany chorobowe twarzy w tym aktywny trądzik, stenty metalowe, rozrusznik serca, terapia przeciwzakrzepowa, łuszczyca w miejscu zabiegu, aktywna choroba systemowa lub skórna, zaburzenia krwotoczne, ciąża, karmienie piersią oraz stosowanie leków przeciwzapalnych do 4-5 tyg po zabiegu.

Implanty stomatologiczne, aparat na zęby jak i jednorazowe zastosowanie leków przeciwbólowych, w celu uśmierzenia bólu podczas zabiegu HIFU nie stanowią przeciwskazania do wykonania zabiegu.

Z reguły wystarczy jeden zabieg HIFU na ok dwa lata, aby cieszyć się efektem liftingu, odmłodzenia i modelowania sylwetki bez użycia skalpela. W sporadycznych przypadkach, kiedy mamy do czynienia z większym nawisem skóry na obszarach ciała np. brzuch lub podbródek z większym problemem, zabieg można powtórzyć po ok 2 miesiącach, dla osiągnięcia lepszych efektów. Najlepsze efekty obserwujemy u osób, które po zabiegu HIFU w Poznaniu nie zapominają o odpowiedniej  diecie i ćwiczeniach, które pomagają w usuwaniu komórek tłuszczowych oraz o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Proces odbudowy włókien kolagenowych wymaga czasu i należy cierpliwie poczekać na docelowy efekt ok 3 miesięcy, aż zakończy się proces regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu. Bezpośrednio po zabiegu można dostrzec poprawę kondycji skóry i jest to ok 20% końcowego efektu zabiegu. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni od zabiegu. Efekt zabiegu zazwyczaj utrzymuje się ok 20 miesięcy i w dużej mierze zależy od indywidualnych cech i właściwości skóry Klienta.

Zabieg HIFU DualHi polega na przykładaniu głowicy emitującej fale ultradźwiękowe, które wnikają w głąb tkanek na kontrolowaną głębokość. Głowica posmarowana żelem do ultradźwięków jest odpowiednio prowadzona po wcześniej narysowanym polu zabiegowym.

Lifting bez skalpela czyli zabieg HIFU w Poznaniu w Art Lady trwa od 30 minut do 1,5 godziny w zależności od wybranej okolicy.

Zabiegu HIFU w Art Lady nie wymaga okresu rekonwalescencji, więc bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych zajęć. Po zabiegu na skórze może wystąpić lekkie zaczerwienienie od tarcia głowicą, które ustępuje po ok pół godziny. Wyjątkowo rzadko się zdarza niewielki obrzęk, który może być widoczny maksymalnie dzień lub dwa. W przypadku ramion i ud mogą wystąpić drobne wybroczyny, które znikają w ciągu doby. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwy na dotyk przez klikanaście dni po zabiegu. Po zabiegu przez ok tydzień nie zaleca się złuszczania skóry poddanej działaniu ultradźwięków.

Planując jakiekolwiek zabiegi należy mieć na uwadze, że HIFU jest zabiegiem, który działa najgłębiej (na twarzy wiązka sięga 4,5mm) i powinien być ten zabieg   wykonywany zawsze jako pierwszy zgodnie ze światowymi standardami np. przed  RF mikroigłowym czy laserem CO2, które działają na inne struktury. Miesiąc jest bezpiecznym odstępem między HIFU, a innymi „mocnymi” zabiegami.

Tuż po wypełniaczach należy nie wykonywać zabiegu HIFU, gdyż źle na nie działa podgrzewanie. Jeżeli jest już wypełniacz należy odczekać z HIFU co najmniej miesiąc. W przypadku wypełniaczy typu Ellanse nie powinno decydować się  na HIFU przez cały okres działania wypełniacza czyli ok 2 lat. HIFU nie spowoduje rozpuszczenia produktu, a może jedynie go zastymulować i w konsekwencji mogą powstać guzki czy zgrubienia pod skórą.

Ceny za zabieg HIFU są bardzo zróżnicowane. Dlaczego?Trzeba mieć na uwadze, że na naszym rynku są dostępne urządzenia, które próbują klasyfikować się jako HIFU, a są to ultradźwięki lecz o niskim natężeniu i niestety nie mają nic wspólnego z prawdziwym liftingiem bez skalpela. Gabinety proponują serię zabiegów takim urządzeniem kusząc niską ceną. Najtańsze takie urządzenie można kupić na AliExpress nawet za 2000zł – „zabieg” wykonany takim urządzeniem z pewnością nie przyniesie żadnego efektu. Urządzenia do prawdziwego HIFU, które są skuteczne zostały skonstruowane w oparciu o wieloletnie badania medyczne. Potwierdzeniem tego są uznawane na całym świecie certyfikaty takie jak FDA. W dużym skrócie uzyskanie takiego certyfikatu wymaga kilku lat badań potwierdzających skuteczność takiego urządzenia. W Art Lady właśnie taką maszyną wykonywane jest prawdziwe HIFU, które jest skuteczne i co najważniejsze bezpieczne. Przypadki o których się czyta czy słyszy , gdzie Klientki skarżą się na porażenie nerwu wskutek czego mają opadającą powiekę  po zabiegu HIFU czy opadający kącik ust są właśnie potwierdzeniem na to, że zabieg HIFU powinien być wykonywany sprzętem wysokiej jakości i bezpiecznym, posiadającym certyfikat medyczny. Zabieg ten powinien być wykonywany przez doświadczonych specjalistów, którzy znają przede wszystkim anatomię twarzy i ciała. Zabieg HIFU wymaga precyzji oraz umiejętności poprawnego ustawienia parametrów urządzenia. Na sukces zabiegu składa się wiele czynników, takich jak rzetelnie przeprowadzony wywiad zdrowotny z Klientem, bezpieczny certyfikowany sprzęt oraz przeszkolony świadomy specjalista i to właśnie wpływa na różnicę w cenach.

Zabieg HIFU wykonuje się raz na ok 2 lata. Jeżeli Klient/ka boryka się z dużym nawisem skóry np. brzucha lub ma większy problem z podbródkiem to możemy wyjątkowo powtórzyć zabieg po ok 3 miesiącach, ale kolejny zabieg należy wykonać nie wcześniej niż za kolejne 18 miesięcy.

Zdecydowanie Hifu to jedna z lepszych metod liftingujących. Na efekt trzeba cierpliwie poczekać nawet do 6 miesięcy, ale jest to bardziej naturalna metoda liftingu niż nici. Są osoby, które nie mogą pozwolić sobie na działanie ultradźwięków i wtedy nici sprawdzą się lepiej. Należy pamiętać jednak, że nici nie nadają się w przypadku bardzo cienkiej jak i bardzo grubej skóry jaką mają mężczyżni (w ich przypadku lepiej sprawdzi się Hifu). Nici nie zawsze są wystarczające jako jedyny zabieg liftingujący. Po zabiegu Hifu skóra pozostaje nienaruszona. Może być jedynie lekko zaczerwieniona przez ok. godzinę, ale tak naprawdę tego samego dnia możemy wrócić do codziennych zajęć. Natomiast przy niciach widać siniaki po wkłuciu i należy bardzo uważać przez pierwsze dwa tygodnie np. przy spaniu, ponieważ pocierając twarz o poduszkę możemy doprowadzić do puszczenia nici lub przemieszczenia, a co za tym idzie brak efektu. Hifu daje zawsze efekt!

Hifu liftinguje i bardziej sprawdza się u osób starszych, gdzie chcemy pomóc skórze, która już się postarzała lub u osób po zgubieniu zbędnych kilogramów u których jest problem z rozciągniętą skórą. Botox sprawdzi się u osób młodszych, bo chcemy opóźniać proces starzenia się. Toksyna botulinowa jest dobra przeciw zmarszczkom mimicznym, ponieważ „unieruchamia” mięśnie powodując mniejsze zginanie skóry i to właśnie uchroni młode osoby przed pogłębianiem się zmarszczek.

Mezoterapia może być uzupełnieniem Hifu. Podczas mezoterapii podajemy preparat z substancjami aktywnymi za pomocą igły w głąb skóry właściwej. Preparat dobierany jest indywidualnie w zależności od potrzeby Klienta. Wykonujemy serię zabiegów. W przypadku Hifu działamy głębiej, bo docieramy aż do powięzi i wykonujemy zabieg zazwyczaj jeden na dwa lata. Mezoterapia odżywi nam skórę, rozświetli ją, pomaga rozjaśnić przebarwienia, ale nigdy nie wykona liftingu tak jak Hifu. W połączeniu te dwa zabiegi mogą przynieść zaskakujące efekty. Należy jednak pamiętać, że zawsze pierwszy powinien być wykonywany zabieg Hifu, a dopiero potem terapie uzupełniające m.in. takie jak mezoterapia.
Zabieg Hifu polega na stymulacji skóry poprzez ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. W trakcie tego procesu dochodzi do mikrouszkodzenia tkanek, które następnie regenerują się. Koncentracja energii na wybranych miejscach i działanie kartridżami o różnej głębokości, powoduje podgrzanie tkanek do ok 67° i w konsekwencji pobudza komórki skóry do syntezy nowych cząstek kolagenu.  Ze względu na ściśle określoną głębokość wnikania fal do skóry, wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte przez ultradźwięki.
Zabieg Hifu jest idelany zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Dla osób, które borykają się z problemem wiotkiej skóry i utratą owalu twarzy. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących ujędrnić i odmłodzić skórę, bez ingerencji chirurgicznej czy ostrzykiwania. 

Jak najbardziej tak!. Zarówno kobiety jak i mężczyżni mogą wykonać lifting bez skalpela korzystając z zabiegu Hifu. Mężczyźni także borykają się z problem utraty jędrności skóry w różnych obszarach. W naszym gabinecie coraz częściej goszczą również panowie!

Zabiegi HIFU po uprzednim umówieniu mogą Państwo wykonać w naszych gabinetach w takich miejscowościach jak: Mosina, Poznań, Komorniki i Bydgoszcz.
Dokładne adresy znajdą Państwo w sekcji KONTAKT.