fbpx

HIFU

high-intensity focused ultrasound

Czym jest zabieg HIFU?

HIFU to alternatywny zabieg dla tradycyjnego, operacyjnego liftingu. Technologia ta polega na wykorzystaniu skoncentrowanej wiązki ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, która penetruje skórę na kontrolowaną głębokość, aż do tkanki powięziowej, co powoduje termiczne mikrouszkodzenia i dogłębną przebudowę skóry. Fale ultradźwiękowe docierają do głębszych warstw skóry, dzięki czemu warstwa naskórkowa nie zostaje naruszona. Wywołane zapalenie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, co skutkuje wyraźnym liftingiem ( zmniejsza narastające z wiekiem nawisy skórne jak i zwiotczenia), poprawą zagęszczenia skóry, uniesieniem brwi, uwydatnieniem linii żuchwy, likwidacją drugiego podbródka oraz tzw. chomików. Efekt podniesienia i napięcia skóry można także osiągnąć na innych obszarach takich jak: ramiona, plecy, boczki, okolice kolan, brzuch, uda w tym wewnętrzna ich część.Skuteczność zabiegu HIFU jest wysoka. Bezpośrednio po zabiegu można dostrzec poprawę kondycji skóry i jest to ok 20% docelowego efektu liftingu. Pełne efekty przeprowadzonego zabiegu wystąpią już po 3 miesiącach, gdyż wtedy zakończy się pełen proces regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu.

Utrzymanie się efektu zabiegu zależy od indywidualnych właściwości skóry i zazwyczaj jest to co najmniej 18 miesięcy.

Wystarczy jeden zabieg, aby cieszyć się efektem odmłodzenia i modelowania sylwetki bez użycia skalpela. Na większe obszary ciała np. brzuch zabieg można powtórzyć po 4-6 miesiącach, dla osiągnięcia lepszych efektów.

Warto wspomnieć, że zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków w kosmetyce stosuje się dopiero od kilku lat. Natomiast od wielu lat metoda HIFU wykorzystywana jest w leczeniu nowotworów takich jak rak prostaty, pęcherza moczowego czy nerek oraz mięśniaków macicy. Cały czas rozwijają się badania nad wykorzystaniem metody HIFU w leczeniu innych nowotworów, jak rak piersi czy wątroby. Metoda działania jest bardzo podobna jak w przypadku zabiegów kosmetycznych. Wiązka ultradźwięków o dużym natężeniu przenika do wnętrza guza, gdzie podnosi temperaturę co doprowadza do obumierania chorych komórek nowotworowych.

zabieg hifu mosina
hifu sprzęt głowica do zabiegu
HIFU - LIFTING BEZ SKALPELA

ℹ️ Zabieg HIFU przeprowadzany przy użyciu naszego 🆕 urządzenia - DualHi - dzięki podwójnej linii zabiegowej pozawala skrócić czas ⏱️ o połowę w porównaniu do urządzeń niższej generacji. Przekłada się to na zminimalizowanie odczuć bólowych pacjentów. 💎 DualHI to jedna z 2 maszyn tego typu posiadająca certyfikat FDA. Możliwość regulacji energii oraz wymienne kartridże o zmiennej głębokości pozwalają na precyzyjne dobranie parametrów w zalezności od partii ciała poddawanej liftingowi.👉 Zobacz na filmie jak działa sprzęt, z którego korzystamy.

Opublikowany przez ART LADY Niedziela, 27 października 2019